Стаття - Новини КСВ - Соціальна відповідальність - Дніпроспецсталь
Українська версіяРусская версияEnglish versionПошукМапа сайту
Стаття - Новини КСВ - Соціальна відповідальність - Дніпроспецсталь
КомпаніяСоціальна відповідальністьПродажіЗакупівліПрес-служба
Соціальний захист
Здоров`я та відпочинок
Екологія
Новини КСВ
Персонал
Контактна інформація
РікМісяць
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень

Травень 14
Урочисте відкриття нового комплексу пилогазоочисного обладнання продуктивністю 1 200 тис. м3/год

ПАТ «Дніпроспецсталь», один з промислових лідерів України з 80-річним досвідом виробництва високоякісної спеціальної сталі та сплавів, несе соціальну відповідальність перед суспільством, підтримує соціальні програми, спрямовані на розвиток регіону, на території якого компанія веде свою діяльність. Відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, досягнення екологічної спроможності бізнесу компанії, інвестиції в екологічні проекти - невід'ємна частина діяльності підприємства.

Запорізька область входить до числа регіонів, які складають основу індустріального потенціалу України. Але наявність на території Запоріжжя потужного промислового комплексу негативно впливає на стан навколишнього середовища не тільки в межах області, а й в цілому по Україні.

Існуючі газоочисні установки сталеплавильного цеху №3 ПАТ «Дніпроспецсталь» введено в експлуатацію в 70-х роках ХХ століття і на сьогоднішній день вони не забезпечують екологічних вимог до очищення технологічних газів, що утворюються в процесі експлуатації сталеплавильних агрегатів. На даному етапі рівень викидів підприємства в атмосферу становить 120 мг/нм3, що вважалося державною нормою до 2009 року. З 2009 року Кабінетом міністрів встановлено нові вимоги, які становлять не більше 50 мг/Нм3.

З метою мінімізації впливу виробництва заводу на екологію міста керівництвом ПАТ «Дніпроспецсталь» прийнято рішення про будівництво та встановлення нового сучасного комплексу пилогазоочисного обладнання та реалізацію інвестиційного проекту «Реконструкція газоочисток печей №№2,3,8, УПК №9, УПК Danieli в СПЦ-3».

В межах обласної програми з виведення м.Запоріжжя з екологічної кризи ПАТ «Дніпроспецсталь» планує забезпечити очищення технологічних газів, що утворюються в процесі експлуатації сталеплавильних агрегатів СПЦ-3 згідно з нормативами екологічного нагляду. Це буде виконано за рахунок використання сучасної автоматизованої пилогазоочисної установки з рукавними фільтрами, що буде здійснювати відбір і фільтрацію викидів від забруднюючих технологічних джерел.

В результаті реалізації проекту буде забезпечено загальний рівень викидів в атмосферу суспендованих твердих часток, недиференційованих за складом, на рівні менше 20 мг/Нм3.

Перспективи зменшення викидів: до початку будівництва газоочисних споруд джерела СПЦ-3 здійснюють викиди у розмірі 1 676,382 тн, в т.ч. твердих 703,057 тн, газоподібних 973,325 тн. Після введення в експлуатацію пилогазоочисного обладнання викиди СПЦ-3 становитимуть 571,61 тн, в т.ч. твердих 12,919 тн, газоподібних 558,691 тн.

Тим самим, ПАТ «Дніпроспецсталь» підтверджує імідж сучасного високотехнологічного виробника спеціальних сталей, який інвестує не тільки в виробниче обладнання, а й дбає про стан навколишнього середовища, мінімізуючи вплив свого виробництва на екологію регіону.

Хронологія реалізації проекту 2011-2012 рр.:

- Розроблено проектно-кошторисна документація силами ДП «Діпропром»;

- Проект погоджено ДП «УкрДержБудЕкспертиза»;

- Укладено контракт з компанією CVS Makina (Туреччина) на постачання обладнання пилогазоочистки;

- Виконано монтажні роботи з встановлення обладнання пилогазоочистки та пуско-налагоджувальні роботи, завершено роботи з ув'язки системи автоматизації газоочистки з системою автоматизації сталеплавильних печей СПЦ-3;

- Комплекс пилогазоочисного обладнання в СПЦ-3 урочисто відкрито 14 травня 2012 р.